>   Zdrowie

>   Wzmacnianie zdrowia

>   Porady zdrowotne

>   Dolegliwości

>   Dieta i kuchnia

>   Zdrowa żywność

>   Odchudzanie

>   Stres i psychika

>   Zdrowy sen

>   Ćwiczenia fizyczne

>   Masaż i SPA

>   Medycyna

>   Medycyna naturalna

>   Gabinety

>   Poradniki

>   Produkty

>   Subskrypcja

>   Linki

>   Kontakt

 
 
 

PORADY ZDROWOTNE - artykuły

 

 

Zdrowie jest wartością, którą powinniśmy wspierać i kultywować. Współczesny pogląd światowej medycyny na temat czynników zdrowia podkreśla wagę osobistej troski o swoje zdrowie przez pacjenta.
Poniższy dział „Porady zdrowotne” prezentuje Ci Czytelniku konkretne porady wzmacniania i wspierania swojego zdrowia poprzez suplementację, sposób odżywiania oraz zmianę trybu swojego życia.

 

Palma sabalowa pomocna przy przeroście prostaty

 

Preparaty z palmy sabalowej są coraz częściej polecane i stosowane przy łagodnym przeroście gruczołu prostaty. Preparaty wykazują działanie redukujące objawy bolesności prostaty. Stwierdzono oddziaływanie antyandrogeniczne (łagodzenie nadmiaru hormonów męskich) i estrogenne, a także spowalniające przemianę testosteronu w dihydrotestosteron.
Uważa się że preparaty z palmy sabalowej zwiększają także ogólną wytrzymałość i odporność organizmu, zwiększają libido oraz wpierają równowagę hormonalną obu płci ...               Więcej...

  

Żeń-szeń wzmacnia organizm

 

Żeń-szeń jest znaną i niezwykle cenioną rośliną leczniczą, zarówno obecnie, jak i od kilku tysięcy lat. Współczesne badania nad jego składem chemicznym mówią o około 200 substancjach aktywnych obecnych w korzeniu żeń-szenia.
Jako główną pozytywną właściwość żeń-szenia wymienia się jego stymulację sił biologicznych organizmu. Ma to zastosowanie zarówno przy rekonwalescencji (powrocie do zdrowia po okresie chorobowym, przy stanach wyczerpania i przemęczenia), czy przy wyczynowym uprawianiu sportu. Żeń-szeń działa zarówno wzmacniająco, jak i odmładzająco. Dlatego często stosuje się go w przeciwdziałaniu efektom starzenia się organizmu (np. przy niemocy starczej), a także jako stymulator funkcji seksualnych przy problemach z impotencją...               Więcej...

  

 

Nadciśnienie

 

Pragnąc korzystnie wpłynąć na pracę serca i poziom ciśnienia krwi powinniśmy zwrócić uwagę na wprowadzenie do naszego trybu życia elementów zdrowej diety oraz ruchu i ćwiczeń fizycznych.

W naszej diecie powinno znaleźć się więcej warzyw oraz błonnika. Szczególnie poleca się w tym przypadku błonnik owsiany, który jednocześnie obniża poziom złego cholesterolu (LDL - low density lipoprotein).
Dosyć skutecznym środkiem wspomagającym obniżenie ciśnienia krwi są także różnego rodzaju preparaty z czosnku (np. olejowe wyciągi czosnkowe)...               Więcej...

  

Pietruszka źródłem cennego chlorofilu

 

Chlorofil, a dokładniej chlorofile, to grupa związków organicznych występujących w roślinach, których zadaniem jest wychwytywanie z promieniowania słonecznego kwantów światła i przekazywanie tej energii do budowy rośliny.
Nie ma więc żadnej przesady w stwierdzeniu, że chlorofil jest blisko spokrewniony (pod względem swojej funkcji) ze światłem słońca. Niektórzy nawet ujmują to w ten sposób, że chlorofil to swoisty eliksir młodości i moc słoneczna ukryta w roślinie.
Coraz częściej można obecnie spotkać traktowanie płynnego chlorofilu jako „upłynnionej formy światła słonecznego”. Chlorofil jest czynnikiem nadającym roślinom, a zwłaszcza jej liściom, charakterystyczny zielony kolor. Stąd też im roślina i jej liście są bardziej zielone, tym więcej zazwyczaj jest w nich chlorofili. ...               Więcej...

  

Regenerujący zdrowy sen

 

Przesypiamy około 1/3 naszego życia. Czy jest to jednak czas stracony? Zdecydowanie nie, ponieważ sen jest niezbędnym dla naszego życia zjawiskiem i procesem życiowym, podobnie jak niezbędne dla nas jest np. jedzenie, czy oddychanie.

Sen to okres regeneracji organizmu. Równowaga pomiędzy mobilizacją i regeneracją to równowaga pomiędzy współczulnym i przywspółczulnym układem nerwowym.
Aktywność i regeneracja przypomina dwie strony tego samego medalu. Równoważąc te dwie funkcje stajemy się zarówno szczęśliwsi i zdrowsi, a także sprawniejsi życiowo...               Więcej...