>   Zdrowie

>   Wzmacnianie zdrowia

>   Porady zdrowotne

>   Dolegliwości

>   Dieta i kuchnia

>   Zdrowa żywność

>   Odchudzanie

>   Stres i psychika

>   Zdrowy sen

>   Ćwiczenia fizyczne

>   Masaż i SPA

>   Medycyna

>   Medycyna naturalna

>   Gabinety

>   Poradniki

>   Produkty

>   Subskrypcja

>   Linki

>   Kontakt

 
 
 

ODCHUDZANIE - artykuły

 

 

Racjonalne odchudzanie to takie, które jednocześnie uwalnia nas od nadmiaru wagi i tłuszczu w ciele, i jednocześnie poprawia nasze ogólne zdrowie, kondycję i samopoczucie.
We wpółczenych zachodnich społeczeństwach stosunkowo częstą sytuacją jest nadmiar wagi i zjawisko nadwyżki, nadmiaru odżywiania. 

 

Otyłość we współczesnym świecie

 

Szczególnie intensywnie problemy z nadwagą zaczęły pojawiać się w USA już w latach 70-tych. Współcześnie otyłość w Ameryce jest bardzo dużym problemem. Podobnie w wielu państwach Europy Zachodniej, a od jakiegoś czasu stała się ona dosyć powszechna także w Polsce, jak też w niektórych państwach rozwijających się Azji.

Osoby otyłe borykają się z wieloma przeszkodami i utrudnieniami w funkcjonowaniu; otyłość nie tylko pogarsza ogólną kondycję i wydolność organizmu, ale i jednocześnie pogarsza samopoczucie fizyczne i psychiczne, często obniża poczucie własnej wartości oraz zwiększa poziom doświadczanego stresu. Stany Zjednoczone zajmują pierwsze miejsce pod względem otyłości wśród państw uprzemysłowionych. Szacuje się, że około 75 % społeczeństwa amerykańskiego ma nadwagę lub otyłość....                    Więcej...

  

Żeń-szeń wzmacnia organizm

 

Jako główną pozytywną właściwość żeń-szenia wymienia się jego stymulację sił biologicznych organizmu. Ma to zastosowanie zarówno przy rekonwalescencji (powrocie do zdrowia po okresie chorobowym, przy stanach wyczerpania i przemęczenia), czy przy wyczynowym uprawianiu sportu. Żeń-szeń działa zarówno wzmacniająco, jak i odmładzająco. Dlatego często stosuje się go w przeciwdziałaniu efektom starzenia się organizmu (np. przy niemocy starczej), a także jako stymulator funkcji seksualnych przy problemach z impotencją.  Więcej

 

Nadciśnienie

 

Pragnąc korzystnie wpłynąć na pracę serca i poziom ciśnienia krwi powinniśmy zwrócić uwagę na wprowadzenie do naszego trybu życia elementów zdrowej diety oraz ruchu i ćwiczeń fizycznych.
W naszej diecie powinno znaleźć się więcej warzyw oraz błonnika. Szczególnie poleca się w tym przypadku błonnik owsiany, który jednocześnie obniża poziom złego cholesterolu (LDL - low density lipoprotein).
Dosyć skutecznym środkiem wspomagającym obniżenie ciśnienia krwi są także różnego rodzaju preparaty z czosnku (np. olejowe wyciągi czosnkowe).  Więcej

 

Regenerujący zdrowy sen

 

Przesypiamy około 1/3 naszego życia. Czy jest to jednak czas stracony? Zdecydowanie nie, ponieważ sen jest niezbędnym dla naszego życia zjawiskiem i procesem życiowym, podobnie jak niezbędne dla nas jest np. jedzenie, czy oddychanie.

Sen to okres regeneracji organizmu. Równowaga pomiędzy mobilizacją i regeneracją to równowaga pomiędzy współczulnym i przywspółczulnym układem nerwowym. Aktywność i regeneracja przypomina dwie strony tego samego medalu. Równoważąc te dwie funkcje stajemy się zarówno szczęśliwsi i zdrowsi, a także sprawniejsi życiowo. Więcej