>   Zdrowie

>   Wzmacnianie zdrowia

>   Porady zdrowotne

>   Dolegliwości

>   Dieta i kuchnia

>   Zdrowa żywność

>   Odchudzanie

>   Stres i psychika

>   Zdrowy sen

>   Ćwiczenia fizyczne

>   Masaż i SPA

>   Medycyna

>   Medycyna naturalna

>   Gabinety

>   Poradniki

>   Produkty

>   Subskrypcja

>   Linki

>   Kontakt

 
 
 

MASAŻ i SPA - artykuły

 

 

Masaż klasyczny i relaksacyjny. Masaż punktowy, shiatsu, lomi-lomi, masaż mauri.
Szczegółowa prezentacja różnych forma masażu.
Strona stara się przybliżyć wszystkie istotne obszary pomagające nam w istotny sposób wzmocnić nasze zdrowie.

 

Shiatsu - masaż punktowy

 

Masaż shiatsu jest zasadniczo masażem uciskowym (punktowym). Poszczególne rejony ludzkiego ciała uciskane są bądź punktowo – za pomocą kciuków, bądź większymi powierzchniami – głownie za pomocą całej dłoni, a niekiedy także łokci lub kolan. Stosuje się jednak, jako uzupełnienie, także techniki rozciągania, rotacji, czy pulsowania poszczególnych rejonów.
Obecnie masaż shiatsu rozwinął się na świecie w dwóch głównych nurtach, związanych z nazwiskami dwóch ważnych liderów tej metody:
1) Tokujiro Namikoshi (shiatsu anatomiczne)... Więcej

 

Japoński masaż twarzy

 

Przesypiamy około 1/3 naszego życia. Czy jest to jednak czas stracony? Zdecydowanie nie, ponieważ sen jest niezbędnym dla naszego życia zjawiskiem i procesem życiowym, podobnie jak niezbędne dla nas jest np. jedzenie, czy oddychanie.

Sen to okres regeneracji organizmu. Równowaga pomiędzy mobilizacją i regeneracją to równowaga pomiędzy współczulnym i przywspółczulnym układem nerwowym. Aktywność i regeneracja przypomina dwie strony tego samego medalu. Równoważąc te dwie funkcje stajemy się zarówno szczęśliwsi i zdrowsi, a także sprawniejsi życiowo... Więcej

 

Regenerujący zdrowy sen

 

Przesypiamy około 1/3 naszego życia. Czy jest to jednak czas stracony? Zdecydowanie nie, ponieważ sen jest niezbędnym dla naszego życia zjawiskiem i procesem życiowym, podobnie jak niezbędne dla nas jest np. jedzenie, czy oddychanie.

Sen to okres regeneracji organizmu. Równowaga pomiędzy mobilizacją i regeneracją to równowaga pomiędzy współczulnym i przywspółczulnym układem nerwowym. Aktywność i regeneracja przypomina dwie strony tego samego medalu. Równoważąc te dwie funkcje stajemy się zarówno szczęśliwsi i zdrowsi, a także sprawniejsi życiowo. Więcej

 

Palma sabalowa pomocna przy prostacie

 

Preparaty z palmy sabalowej są coraz częściej polecane i stosowane przy łagodnym przeroście gruczołu prostaty. Preparaty wykazują działanie redukujące objawy bolesności prostaty. Stwierdzono oddziaływanie antyandrogeniczne (łagodzenie nadmiaru hormonów męskich) i estrogenne, a także spowalniające przemianę testosteronu w dihydrotestosteron.
Uważa się że preparaty z palmy sabalowej zwiększają także ogólną wytrzymałość i odporność organizmu, zwiększają libido oraz wpierają równowagę hormonalną obu płci. Więcej